Proč je programmatic doslova nezbytností pro online projekty

Programmatic je stále větší trend v online marketingových kampaních a je to přesně to, co majitelé on-line projektů, startupů a eshopů potřebují. Jedním z hlavních důvodů, proč je programmatic tak důležitý, je jeho schopnost cílit se na konkrétní publikum s ohledem na jeho celkové chování na internetu. Následující článek vysvětlí, proč je programmatic marketingovou strategií, kterou by měl každý on-line obchodník mít na svém radaru.

Co je programmatic marketing?

Programmatic marketing se vztahuje na automatizaci nákupu reklamních prostor na základě technologie umělé inteligence (AI) a strojového učení. To znamená, že umožňuje značkám targetovat své publikum pomocí údajů o on-line chování uživatelů. Programmatic je doslova nezbytností pro každou značku, která chce být více účinná v on-line kampaních.

Proč by měl být programmatic nejoblíbenější volbou pro bannery?

Reklamy zobrazující se na webových stránkách výrobce mohou uživatele unavit nebo dokonce rušit a způsobit, že chtějí web okamžitě opustit. V této chvíli je programmatic reklamní banner dobrou volbou. Tyto reklamy se zobrazují poté, co uživatel navštíví určitý web, takže se zobrazí pouze těm, kteří mají zájem.

Jaké jsou hlavní výhody programmatic marketingu?

Programmatic marketing nabízí několik zásadních výhod, díky kterým se stal nejvyhledávanější metodou reklamních kampaní pro velké i malé značky. Mezi hlavní výhody patří omezení finančních nákladů, lepší data a cílení zákazníků, zlepšená konverze, možnost lepšího měření ROI a mnoho dalšího.

Mohu pomocí programmatic marketingu cílit na konkrétní publikum?

Programmatic marketing vám umožní cílit na konkrétní publikum. Pomocí této metody vám umělá inteligence umožní identifikovat specifické cílové skupiny jako jsou například zákazníci, kteří se předem zaregistrovali nebo provedli nákup na vaší stránce. Díky tomu můžete zajistit pokud možno co nejzaručenější návratnost nákladů investovaných do reklamní kampaňe.

Jaký je nejlepší způsob, jak začít s programmatic marketingem?

Nejlepším způsobem, jak začít s programmatic marketingem je, najmout odborníka, který vám pomůže s nastavením kampaně. Tato osoba by měla poskytnout návrhy týkající se toho, jak si vyladit nastavení kampaně, jak si nastavit budget a kritéria pro cílení. Na druhou stranu, když máte značku s pokročilou počítačovou technikou, můžete využít řešení z programmatic sdružení na internetu a vybrat si nejvhodnější marketingovou strategii.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru