Retargeting: Zvyšte efektivitu vašich reklamních kampaní

Retargeting je moderní marketingová metoda, která pomáhá zvyšovat efektivitu reklamních kampaní na internetu. Jedná se o způsob, jak opakovaně oslovit uživatele, kteří si vaše produkty nebo služby prohlíželi, ale až zůstali pouze u samotného prohlížení.

Jak funguje retargeting?

Jakou výhodu má retargeting oproti běžné online reklamě?

Retargeting umožňuje zasílat reklamní sdělení lidem, kteří již v minulosti navštívili vaše stránky a projevili o vaše produkty zájem. Díky tomu je vyšší pravděpodobnost, že se s vaší nabídkou opět setkají, a tím se zvyšuje pravděpodobnost, že se stanou vašimi zákazníky.

Jaký je rozdíl mezi retargetingem a remarketingem?

Termíny retargeting a remarketing se obvykle používají synony, ale existuje mezi nimi jemný rozdíl. Retargeting se zaměřuje na oslovování uživatelů pomocí reklamních bannerů, zatímco remarketing je používán v souvislosti s e-mailem. Remarketing znamená posílat uživatelům e-maily, které jsou součástí automizovaných kampaní.

Je retargeting skutečně efektivní?

Ano, retargeting je velmi efektivní marketingová metoda. Podle studie společnosti AdRoll mají ty reklamní kampaně, které zahrnují retargeting, o 76% vyšší pravděpodobnost návratu uživatele na stránky a o 49% vyšší pravděpodobnost dokončení nákupu.

Jaké jsou hlavní výhody retargetingu?

Zvyšuje konverze

Retargeting pomáhá zvyšovat konverze, protože se uživatelé oslovují znovu a znovu. Díky tomu se velmi často stane, že se nakonec rozhodnou pro nákup.

Zkracuje nákupní proces

Uživatelé, kteří dokonce již navštívili vaše stránky, se často rozhodují mezi různými možnostmi, kde nakupovat. Pokud se na ně skrz retargetingovou kampaň opakovaně oslovíte, zkracujete tím pro ně nákupní proces.

Zvyšuje povědomí o vaší značce

Retargeting připomíná uživatelům vaši značku a někdy může pomoci i přitáhnout pozornost zákazníků, kteří již byli dlouho neaktivní nebo dokonce ztraceni konkurenci.

Jak začít s retargetingem?

Kde najít retargetingovou platformu?

Retargeting si můžete zajistit například prostřednictvím Googlu Ads, Facebook Ads nebo Twitter Ads. Je třeba dodržovat pravidla díky pixelům, a měřit efektivitu reklamy.

Kolik času obvykle retargetingová kampaň trvá?

Retargeting ovšem není jednorázová kampaň. Trvá jeden den nebo uživatele, kdy je ten uživatel na vaší stránce. Zde platí, že je třeba mít trpělivost a kampaň neustále ladit, aby byla co nejefektivnější.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru