Jak využít obsahový marketing k virální kampani

Mít kvalitní produkt či službu nestačí, pokud se o ni nikdo nedozví. A právě zde vstupuje do hry virální marketing. Ten spočívá v tvorbě zajímavého obsahu, který se bude sdílet a šířit dále samovolně. Obsahový marketing tak může být velkou pomocí při vytváření virální kampaně. Jak na to?

Zajímavý obsah je klíčem ke šíření

Pro vytvoření virální kampaně je potřeba vytvořit obsah, který bude zajímavý, originální a neotřelý. Něco, co se nebude sdílet jen proto, že to chce autor, ale protože se lidem líbí a chtějí to ukázat svým přátelům. Takový obsah může být ve formě videa, infografiky, memů či upoutávky. Zkrátka něčeho, co bude fungovat jako vir.

Jaký obsah se nejčastěji šíří?

Zajímavá fakta a informace, vtipné videa, výjimečné zážitky, soutěže a ocenění.

Je třeba určit cílovou skupinu?

Ano, virální obsah by měl být přizpůsoben potřebám a zájmům cílové skupiny. Jen tak se dosáhne vysokého počtu sdílení.

Spolupráce s influencery

Influencer marketing stále stoupá v oblibě a není se čemu divit. Lidé věří osobnostem, které sledují, a ty mohou být velkou pomocí při šíření virální kampaně. Vhodný influencer umí obsah představit tak, aby oslovil své fanoušky a přiměl je k akci.

Na co si dát pozor při výběru influencera?

Je třeba si pečlivě vybírat a sledovat, zda daný influencer odpovídá cílové skupině a zda má relevantní publikum. Také je třeba si ověřit, zda má influencer působnost na správných sociálních sítích.

Jak přesně by influencer měl propagovat obsah?

Nejlepší je, když influencer obsah představí jako něco, co se mu líbí a co by také mohlo zajímat jeho fanoušky. Ideální je, když se influencer snaží obsah zapojit do svého každodenního života. To umocní dojem autenticity.

Interakce s publikem

Virální obsah by měl vytvářet prostor k interakci s publikem. Lidé rádi sdílejí obsah, s nímž se mohou ztotožnit nebo k němu mají nějaký vztah. Proto by měl obsah obsahovat prostor pro diskusi či názorové příspěvky.

Jakým způsobem interagovat s publikem?

Interakce s publikem může probíhat prostřednictvím soutěží, dotazníků, řešení výzev a podobně. Důležité je zaměřit se na získání zpětné vazby od publika a na poskytnutí prostoru k diskuzi.

Proč je tak důležité reagovat na názory publika?

Reagování na názory publika umocní dojem autentičnosti obsahu a firmy. Zároveň umožní navázat dlouhodobější vztah s publikem a posílit značku.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru