Chatbot marketing – jak získat nové zákazníky pomocí chatbotů

Chatboti jsou stále populárnější formou komunikace s klienty. Pomáhají zrychlit zpracování objednávek, odpovědět na zákaznické dotazy a zvýšit konverzi. Pokud chcete svůj podnik rozšířit a zlepšit jeho výkonnost, měli byste se podívat na chatbot marketing. Tento nástroj vám umožní získat nové zákazníky a udržet stávající.

Jak chatbot může pomoci vašemu podniku

Existuje mnoho způsobů, jak chatboty mohou pomoci vašemu podniku. Pro začátek může chatbot vaše komunikaci s klienty zjednodušit tím, že mohou zodpovědět časté dotazy, jako jsou otázky ohledně vašeho sortimentu nebo stavu objednávky. Dále může chatbot pomoci zlepšit zákaznickou zkušenost tím, že bude k dispozici 24/7. To znamená, že vaši zákazníci mohou kdykoliv využít vašich služeb a zboží.

Jsou chatboti důvěryhodní?

Ano, chatboti se stávají stále sofistikovanějšími a dokážou se učit z předešlých interakcí. Pokud však chcete své zákazníky ujistit o kvalitě vaší služby, můžete jim poskytnout možnost kontaktovat skutečného pracovníka pro případ dotazů nebo problémů.

Je chatbot nákladný?

Začátky mohou být nákladné kvůli vytvoření chatbota a jeho implementaci do vašeho webu nebo aplikace. Nicméně, dlouhodobě může chatbot pomoci ušetřit finance a zlepšit výkonnost vašeho podniku.

Jakých typů chatbotů existuje?

Existují dva hlavní typy chatbotů – pravidelný a umělá inteligence. Pravidelný chatbot má stanovené možnosti a odpovědi a nedokáže se naučit z předchozích interakcí. Na druhé straně je chatbot s umělou inteligencí schopný se učit z předchozích zkušeností a časem se zlepšit v odpovědích.

Kde mohu najít chatbot platformu?

Existuje mnoho chatbot platforem jako je třeba Chatfuel, TARS, nebo ManyChat. Tyto platformy vám poskytnou možnost vytvořit si vlastní chatbot a implementovat ho do vaší web stránky nebo aplikace.

Mezi nejlepší chatbot platforemy patří:

  • Chatfuel
  • MobileMonkey
  • Botstar
  • ManyChat
  • HubSpot Chatbot Builder
Přejít nahoru