10 tipů pro úspěšný vendor marketing

Vendor marketing je důležitým faktorem pro úspěch každého on-line projektu. Pokud chcete zvýšit povědomí o své značce, zlepšit prodeje a být úspěšní na trhu, je důležité provádět marketingové aktivity, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů. V tomto článku si přečtete 10 tipů, jak se vypořádat s vendor marketingovými aktivitami a posunout váš projekt na vyšší úroveň.

Použijte influencer marketing

Jak začít s influencer marketingem?

Nejprve se zamyslete nad cílem a zaměřením vašeho kampaně. Potom vyhledejte influencery, kteří se toho týkají. Nezapomeňte na to, že výběr influencera by měl být určen nejen počtem jeho followerů, ale také jeho osobností a postojem k vaší značce.

Je influencer marketing účinný?

Ano, influencer marketing se ukázal jako velmi účinný pro zvyšování povědomí o značce a prodejů. Podle studie společnosti Tomoson dokázalo 22% společností získat až čtyřikrát větší ROI díky influencer marketingu oproti tradičním marketinogvým metodám.

Vytvořte emailovou kampaň

Jak vytvořit účinný emailový newsletter?

Prvním krokem je vytvořit seznam adres vašich potenciálních zákazníků a následně připravit zajímavý obsah. Vyvarujte se nudným reklamám a darujte svým zákazníkům něco navíc.

Může emailová kampaň zvýšit prodeje?

Ano, emailová kampaň patří mezi nejúčinnější formy marketingu a dokáže pozitivně ovlivnit nákupní chování vašich zákazníků. Podle statistik společnosti DMA se návratnost z investice do emailové kampaně pohybuje okolo 38:1.

Publikujte obsah na blogu

Jaký obsah by měl být na blogu?

Obsah by měl být zaměřen na vaši cílovou skupinu a její potřeby. Můžete publikovat návody, tipy a triky, rozhovory, zajímavosti ze světa vaší značky atd. Důležité je pravidelně publikovat, aby váš blog nebyl neaktivní.

Může blog pomoci posunout značku výše?

Ano, kvalitní blog může pomoci zvýšit povědomí o vaší značce a posunout váš projekt výše. Publikování zajímavého obsahu láká nové návštěvníky a přispívá tak k růstu popularity vaší značky.

Zapojte se do komunit

Jak se zapojit do komunit?

Zvolte si komunity, které se týkají vašeho odvětví a kde jsou vaši potenciální zákazníci. Zapojte se do diskusí, poskytněte své know-how a sdílejte zajímavosti ze svého oboru.

Může zapojení se do komunit zlepšit vztahy se zákazníky?

Ano, zapojení do komunit může vést k vytvoření silnějších vztahů se zákazníky a ke zvýšení jejich důvěry v značku. Demonstrované know-how, odbornost a ochota pomoci jsou faktory, které zákazníky vtahují do projektu.

Využijte affiliate programy

Jak affiliate programy fungují?

Affiliate programy spočívají v tom, že vaše značka spolupracuje s jinými weby či blogy, kteří vás budou propagovat. Pokud někdo prostřednictvím odkazu na vaši stránku něco zakoupí, vystavíte mu provizi.

Jsou affiliate programy efektivní?

Ano, affiliate programy dokážou získat nové zákazníky a prodeje. Podle studie společnosti Forrester jsou affiliate programy jednou z nejúčinnějších forem marketingu, kterou využívá až 80% společností.

Aktivujte sociální sítě

Jakým způsobem lze využít sociální sítě?

Využijte sociální sítě k publikování zajímavého obsahu, nechávejte své uživatele zapojovat se do diskuze a sdílet příspěvky, které se jim líbí. Můžete také využít placenou reakci a jít tak více do hloubky a oslovení cílové skupiny.

Jsou sociální sítě efektivní pro marketing?

Ano, sociální sítě jsou velmi efektivní pro marketingové aktivity a přispívají k nutnému budování značky. Podle studie společnosti eMarketer se dnes každá třetí objednávka uskutečňuje přes sociální sítě.

Přejít nahoru