Vytvořte úspěšnou obsahovou strategii pro svůj online projekt

Obsahový marketing je klíčem k úspěchu vašeho online projektu. Většina lidí slyšela o termínu „obsahový marketing“, ale ne všichni vědí, čím to přesně je a jak to funguje. To, co je důležité si pamatovat, je že obsahový marketing vyžaduje celkovou strategii, která zahrnuje plánování, psaní, sdílení a týmovou spolupráci.

Obsah musí být cílený a konzistentní

Prvním krokem vytvoření úspěšné obsahové strategie je stanovení cílů. Chcete zvýšit návštěvnost vašeho webu? Zlepšit svou pozici v google vyhledávání? Zvýšit prodeje nebo zlepšit zákaznickou spokojenost? Vaše cíle musí být konkrétní a měřitelné. Jakmile máte definované cíle, můžete se soustředit na sepsání konzistentního, cíleného obsahu, který přináší vášmu cílovému publiku skutečnou hodnotu.

Jaký druh obsahu bude nejlépe fungovat pro můj projekt?

Vše závisí na typu projektu, který provozujete a na demografických informacích vašich cílových zákazníků. Například pokud máte e-shop s oblečením pro teenagery, bude vhodné zaměřit se na trendy a tipy na módní outfity. Pokud provozujete web poradenského charakteru, vytvořte obsah, který odpovídá na obvyklé dotazy a problémy vašich čtenářů.

Jak často bych měl publikovat nový obsah?

Opět závisí na druhu projektu, ale můžete se držet pravidla publikovat nový obsah minimálně jednou týdně. To vám umožní udržovat zájmy svých návštěvníků a mít neustále aktualizovaný web.

Jaký může být můj cílový počet návštěvníků?

Je to samozřejmě závislé na vašich konkrétních cílech. Ale můžete využít Google Analytics ke sledování počtu návštěvníků vašeho webu. Když znáte počet návštěv, můžete si snažit zlepšit další metriky, jako jsou čas na webu, počet prohlížených stránek, a konečně konverzní poměr.

Obsahový marketing opravdu funguje, ale vyžaduje úsilí a plánování. Musíte vytvořit cílenou a konzistentní strategii s cíli, které lze měřit. Jen tak dosáhnete skutečného úspěchu.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru