Retargeting – jak efektivně oslovit zákazníky znovu?

Pokud se chcete úspěšně podílet na online obchodování, musíte umět efektivně oslovit zákazníky a jim správným způsobem prezentovat vaše produkty. Jednou z nejúčinnějších metod je Retargeting, který vám pomůže znovu oslovit všechny uživatele, kteří se na vaše stránky již dříve podívali.

Co je Retargeting?

Retargeting nebo také remarketing je způsob, jakým můžete oslovit návštěvníky vaší webové stránky, kteří již s vaší společností přišli do kontaktu, ale neprovedli konkrétní akci. Cílem Retargetingu je přesvědčit tyto uživatele k nákupu nebo jinému požadovanému kroku, který by pro vás poskytl nejvyšší užití.

Jak Retargeting funguje?

Retargeting umožňuje nasledovat uživatele, kteří vaše stránky navštívili a jejich chování na webu sledovat. Pokud se rozhodnou odcházet, můžete je oslovit s reklamními inzeráty vaší společnosti. Tyto reklamní inzeráty uvidí při surfování po internetu a vrací se tak zpět k vám na stránky. Tím zvyšujete šance na konverzi.

Co jsou retargetingové kódy?

Retargetingové kódy jsou malé bloky kódu, které umístíte na svou webovou stránku. Ty umožní vaší reklamní platformě nasledovat uživatele, kteří vaši stránku navštíví a umožní vám následně oslovit je trefnou reklamou.

Jak dlouho má Retargetovací kampaň trvat?

Doba Retargeting kampaně závisí na vašem cílovém publiku. Pokud chcete oslovovat návštěvníky vaší stránky, kteří se na vaše produkty podívali, ale ještě nesezdělili, můžete doporučit delší dobu. Pokud je vaše cílové publikum volnější a je kratší reakční doba, kampaně má být k tomu zaměřena.

Pro koho je Retargeting vhodný?

Retargeting nespočívá v pouhém reklamní prodeji, ale především na dlouhodobé budování značky a upevňování vztahu s vašimi zákazníky. Je vhodný pro e-shopy a webové stránky, které prodávají zboží nebo nabízí služby. Dochází ke zpětné vazbě s návštěvníky webové stránky, kteří už zjevně projevili seriozní zájem o váš produkt. Může tak vzniknout účinný nástroj k budování vztahů se zákazníky.

Kolik stojí retargetingová kampaň?

Cena Retargetingu je celkem hromadná, čím méně reklamních ploch použijete, tím vyšší bude cena za každý kontakt. Pokud se rozhodnete pro retargeting kampaně, mějte na paměti, že ceny každé reklamní plochy se mohou velmi lišit.

Je Retargeting žádoucí u prodeje lehce dostupného zboží?

Pokud prodáváte lehce dostupné zboží, Retargeting může být zbytečný a nelogický způsob reklamy pro vaši stránku. Pokud máte jinou stratégii pro svou prodejní reklamu, Retargeting může být akorát pro váš e-shop ideální.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru