On-line reputace a důležitost její správy

On-line reputace (ORM) zahrnuje všechny názory, informace a zkušenosti, které se na internetu týkají vaší značky, produktu či služby. Správná péče o on-line reputaci je důležitá pro všechny, kdo mají zájem o úspěšné on-line podnikání. V této době, kdy je přístup k internetu snadný a rychlý, jsou vaši zákazníci schopni najít o vás vše, co chtějí, a jakákoli negativní informace může vážně poškodit váš byznys.

Důvody pro správu on-line reputace

Jsou zde tři hlavní důvody, proč byste měli pečovat o svou on-line reputaci.

Zlepšení pověsti
Pokud budete aktivně spravovat svou on-line reputaci, bude to mít pozitivní dopad na pověst vaší značky. Potenciální zákazníci vám budou více důvěřovat a budou připraveni vás volit před vaší konkurencí.

Potenciální vliv na obchod
Vaše on-line reputace může mít vliv na váš obrat. Pokud jsou o vás na internetu pouze negativní komentáře, pravděpodobně to bude mít dopad na váš prodej. Naopak, pozitivní komentáře mohou zlepšit váš prodej a zvýšit vaši ziskovost.

Kontrola online diskuse
Pokud nebudete aktivně řídit svou on-line reputaci, diskuse o vaší značce se může rozjíždět bez vaší kontroly. Aktivní správa on-line reputace vám umožní zasáhnout včas, uspokojit případně nespokojené zákazníky a řídit diskuzi tak, aby byla v souladu s tím, co chcete prezentovat.

Otázky a odpovědi

Co bych měl dělat, když naleznu negativní komentáře?

Měli byste co nejdříve reagovat a snažit se najít řešení pro nespokojeného zákazníka. Pokud se nedaří nějakou záležitost vyřešit, můžete zvážit, zda na internetu nevydáte oficiální omluvu.

Jak mohu kontrolovat on-line diskusi?

Začněte tím, že pravidelně kontrolujete sociální médiu a vyhledávače. Poté můžete využít speciální nástroje, jako jsou analytické nástroje, které vám umožní sledovat změny v on-line diskusi.

Je možné smazat negativní komentáře?

Většinou bohužel ne. Můžete však požádat zdroj, aby negativní komentář odstranil. V případě nezdaru můžete zkusit komunikovat s dotčenou osobou a snažit se najít řešení, které by ji uspokojilo.

Jak umístit svou značku včele?

Snažte se poskytovat kvalitní služby a zboží. Zlepšujte komunikaci se svými zákazníky a buďte aktivní na sociálních médiích. Sledujte svou on-line reputaci a reagujte na komentáře.

Jaké jsou nástroje pro správu on-line reputace?

Existují různé nástroje na trhu, například Google Alerts, Brandwatch či Hootsuite. Tyto nástroje vám umožňují sledovat on-line diskusi o vaší značce.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru