Mobilní landing page: jak z něj získat co nejvíce konverzí

Mobilní zařízení jsou už dávno neodmyslitelnou součástí našeho života a většina z nás přistupuje k nákupům, objednávkám a zábavě pomocí smartphonů. Pokud tedy jako majitelé webů a eshopů chceme uspět, musíme umět využívat potenciálu mobilních stránek.

Opravdu potřebujeme mobilní verzi stránek?

Proč bychom měli mít mobilní verzi našich stránek?

Je to jednoduché. Více než polovina uživatelů se dostává na webové stránky právě prostřednictvím mobilních zařízení. Pokud tedy nemáme responsivní web nebo samostatnou mobilní verzi, naši potenciální zákazníci s velkou pravděpodobností odejdou a nákup uskuteční u konkurence.

Nestačí mi responsivní design?

Responsivní design je určitě lepší než nechat stránky nefunkční na mobilních zařízeních, avšak v porovnání s mobilní verzí má velkou nevýhodu v rychlosti. Což je při mobilních připojeních velmi důležité. Uživatelé mobilních zařízení jsou často netrpěliví a očekávají co nejrychlejší načtení stránky.

Co dělat a co nedělat při tvorbě mobilních landing pages?

Co je nutné splnit pro úspěšnou mobilní landing page?

Je třeba myslet na základní principy mobilních landing pages, jako jsou jasný a jednoduchý design, rychlé načtení, optimalizaci pro hledání v mobilních vyhledávačích a samozřejmě možnost jednoduchého nákupu či objednávky.

Je vhodné používat v mobilní verzi stejný obsah jako na desktopové verzi?

Mobilní verze stránek by měla být co nejjednodušší a přehledná, aby bylo na první pohled jasné, co má uživatel dělat. Proto je vhodné odstranit zbytečné elementy ze stránky, které na mobilních zařízeních nemají smysl. Ideálně by měla být mobilní verze stránky přizpůsobena tzv. krátkým cestám konverzí, což znamená, že uživatelé mají co nejmenší počet kliknutí k provedení požadované akce.

Jaký je nejlepší způsob, jak motivovat uživatele k provedení akce?

Někdy stačí jasná a zřetelná call-to-action tlačítka, jindy je potřeba prodejní text či obrázky, které motivují k provedení požadované akce. Vždy je nutné testovat a zjišťovat, co funguje nejlépe pro danou cílovou skupinu.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru