Marketingové automatizace a jejich využití pro zvýšení konverzí na e-shopech

Marketingové automatizace se stávají stále populárnějšími a e-shopy se jimi čím dál tím více zabývají. Proč? Protože pomáhají zvyšovat konverze, čímž se zároveň zvyšuje tržba. V tomto článku se zaměříme na možnosti využití marketingových automatizací v e-commerce a přineseme několik konkrétních příkladů.

Jaké jsou nejčastější možnosti využití marketingových automatizací pro e-shopy?

Jak zlepšit retenci zákazníků?

Marketingové automatizace umožňují e-shopům sledovat jednotlivé návštěvníky a zákazníky a na základě toho jim nabízet personalizované návrhy a nabídky. Například může aplikace poznat, že zákazník kupuje každý měsíc stejný produkt a může mu tedy nabídnout předplatné, díky kterému ušetří a už se nebude muset starat o pravidelnou objednávku.

Jak získat nové zákazníky?

Marketingové automatizace umožňují e-shopům vést zákazníky k požadovanému cíli. Například může aplikace zaznamenat, že zákazník se na e-shopu dlouho zdržuje u určité kategorie, ale u žádného produktu nezůstane dostatečně dlouho. Na základě toho pak může aplikace zobrazit na e-shopu více produktů, které jsou podobné těm, u kterých se zákazník zdržuje.

Jak zvýšit prodejnost e-shopu?

Marketingové automatizace umožňují e-shopům sdílet relevantní obsah pro své zákazníky. Pokud například má e-shop vyšší zájem o pánské boty, může na Facebooku cílit na muže s informacemi o novinkách v této kategorii. Tyto informace mohou být obsahovány v emailu, produktových kategoriích nebo v chatovacích aplikacích, jako jsou Facebook Messenger nebo WhatsApp.

Marketingové automatizace umožňují e-shopům vytvářet personalizované zprávy pro návštěvníky a zákazníky. Automated emaily jsou skvělým nástrojem, jak posílit vztah s návštěvníky a zákazníky a zajistit trvalou loajalitu. Každý e-mail by měl být cílený, přívětivý a měl by být zaměřen na něco konkrétního. Například lze zaslat personalizovaný email během období, kdy se zákazníci vracejí z dovolené, a požádat je o vyplnění recenzí produktů, čímž se zvýší jejich zapojení a důvěra v značku.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru