Email marketing pro začátečníky: jak začít a být úspěšný

Email marketing je velmi účinný nástroj pro oslovování potenciálních i stávajících zákazníků. Pokud se chystáte začít s tímto druhem reklamy, přinášíme vám několik cenných rad, jak na to.

Jak vytvořit kvalitní mailovou kampaň?

Jaké jsou klíčové prvky mailové kampaňe?

Nejdůležitější je zvolit si cílovou skupinu, stanovit cíl vaší kampaně a vytvořit zajímavý obsah. Nezapomeňte také na kvalitní design, krátké a výstižné nadpisy a jasné volání k akci. Důležitá je také personalizace mailů.

Jak získat registrované příjemce?

Nejlepší způsobem je nabídnout návštěvníkům vašich stránek nějakou hodnotu za jejich emailovou adresu – například slevový kupón nebo exkluzivní obsah. Můžete také využít akční nabídky na sociálních sítích. V každém případě je důležité získané kontakty uchovávat v bezpečné databázi.

Jaké jsou nejčastější chyby v email marketingu?

Nejvíce lidí neotevře email kvůli nudnému nebo nezajímavému obsahu. Mnoho marketerů také zapomíná na dobře viditelné tlačítko pro volání k akci nebo nevěnují pozornost optimalizaci mailů pro mobilní zařízení. Než se pustíte do tvorby kampaně, věnujte dostatek času kvalitnímu plánování.

Jak si zachovat kvalitní databázi kontaktů?

Jak dlouho po odběru od příjemce mohu posílat mailovou kampaň?

Posílání mailů bez souhlasu příjemce je nelegální. Po odběru od příjemce je nutné respektovat jeho souhlas s odebíráním newsletterů a důkladně si ho uchovat. Pokud budete odesílat mailovou kampaň dál a příjemce vám již nesouhlasí, může to vést k odvolání souhlasu i odebrání reklamního prostoru.

Jak často mohu posílat mailovou kampaň?

Četnost záleží na vašich cílech a obsahu mailové kampaně. Většinou však platí, že není dobré přehánět to s frekvencí zasílání. Ideální je posílat maily v době, kdy jste schopni se na kontakty zaměřit a odesílat zajímavý a relevantní obsah.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru