Email marketing: Jak zvýšit efektivitu a personalizaci svých newsletterů

Provozujete on-line projekt, startup nebo eshop a chcete efektivně oslovovat své zákazníky? Email marketing je jedním z nejúčinnějších nástrojů, kterým to můžete dokázat. Nicméně stačí jen poslat email s nabídkou a čekat na odezvu? Ne, pokud chcete být úspěšní, je potřeba udržovat dobrý vztah se svými zákazníky, zaujmout je a postavit je do středu pozornosti. V tomto článku se dozvíte, jak zvýšit efektivitu a personalizaci svých newsletterů a vymyslet kreativní způsoby oslovování vašich zákazníků.

Zaujměte zákazníky na první pohled

Jakmile se zákazníkovi dostane vašeho newsletteru, má pouze několik sekund na to, aby se rozhodl, zda ho otevře a podívá se na něj nebo ho smaže. Proto je důležité se zajímavě prezentovat a vyvolat zájem již v předmětu emailu. Nezapomeňte na personalizaci, tedy upravit předmět emailu na míru konkrétnímu zákazníkovi.

Proč je personalizace newsletteru důležitá?

Personalizace newsletteru navozuje dojem, že je zákazník pro vás důležitý a upozorňuje ho na produkty, které by ho mohly zajímat. Tím se zvyšují šance, že newsletter přečte a reaguje na něj.

Myslete na doplnění informací

Zákazník by měl mít možnost se dozvědět více o vás, vašem produktu či službě. Pokud v newsletteru neuvádíte žádné doplnění informací, zákazník si může být jistý, že neexistujete. Je důležité nepracovat s pouhou reklamou, ale nabízet odpovědi na otázky, které by se mohli vyskytnou.

Kolik informací mám doplnit do newsletteru?

Doplnění informací by mělo být důmyslné, krátké a přehledné. Neočekávajte, že zákazník bude chtít číst desetistránkovou brožurku. Zaměřte se na to nejpodstatnější.

Upozorněte na nový produkt nebo službu

Zákazníci chtějí vědět, co nového nabízíte. Proto je dobré v newsletteru upozornit na nové produkty nebo služby, které máte v nabídce. Navíc by se mělo jednat o exkluzivní nabídku nebo slevu pouze pro příjemce newsletteru.

Jak vytvořit exkluzivní nabídku v newsletteru?

Je potřeba si uvědomit, že přímé srovnání produktů v konkurenci nevede k úspěchu. Exkluzivní nabídka vychází z potřeb a zájmů konkrétního zákazníka. Přemýšlejte, co by mohlo být pro vaše zákazníky atraktivní.

Vyřešte problém potenciálních zákazníků

Chcete být pro zákazníky důvěryhodním partnerem? Pak je potřeba jim ukázat, že jim rozumíte a chcete jim pomoci. V newsletteru proto vyřešte problémy, které se s vaším produktem či službou mohou vyskytnout.

Kde najdu otázky a problémy, které řeší moji potenciální zákazníci?

Problémy se dají získat z otázek, které si lidé kladou na vašich webových stránkách, recenzích nebo diskusních fórech. Zaměřte se také na řešení problémů, které má váš produkt nebo služba řešit.

Závěr

Personalizace newsletteru, dobře podané informace, exkluzivní nabídky a řešení problémů potenciálních zákazníků jsou základními pilíři úspěšného email marketingu. Snažte se být kreativní a originální ve svém přístupu a budete odměněni.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru