Affiliate marketing pro začátečníky

Chcete se dostat k novým zákazníkům bez nutnosti platit za drahou reklamu? Affiliate marketing může být pro vás správnou volbou. Jedná se o způsob propagace produktů a služeb, kdy se jednotliví partneři podílejí na šíření informací o nabízeném zboží a službách. Pokud si nejste jistí, jak affiliate marketing funguje nebo jak ho začít používat, tento článek vám pomůže najít správnou cestu.

Co je affiliate marketing a jak funguje?

Affiliate marketing je způsob propagace produktů a služeb a spočívá v tom, že inzerent (může to být například eshop, firma nebo jednotlivec) nabízí provizi (tzv. affiliate provizi) pro partnery (tzv. affiliate partnery), kteří na svých webových stránkách propagují produkty inzerenta. Affiliátní partner může produkty inzerenta propagovat buď pomocí bannerů, textových odkazů, reklamních videí nebo například na sociálních sítích.

Jakým způsobem se může affiliate marketing podílet na nárůstu provozu na mojí webové stránce?

Affiliate marketing může pomoct ke zvýšení návštěvnosti vaší webové stránky tím, že bude propagovat slevy, speciální nabídky nebo nové produkty, které se Vám podařilo do svého eshopu přidat. Navíc, když by na vaší stránce byly ceny nižší než u konkurence, tak se vyší provize pro affiliate partnera může stát velkým lákadlem pro návštěvníky, aby nakoupili právě u vás.

Musím být expertem na programování nebo web designu?

Ne, pro úspěšné používání affiliate marketingu nejsou nutné technické dovednosti ani zkušenosti v internetovém marketingu. Je to především úsilí o propagaci produktů a služeb a využití vašich síťových kontaktů k šíření informací.

Co potřebuji, abych mohl propagovat produkty inzerenta?

Musíte mít webové stránky nebo sociální sítě, které pravidelně navštěvuje řada lidí. Pokud si nevíte rady s tvorbou e-shopu a s jeho propagací, můžete se obrátit na specializovanou firmu, která Vám může pomoci s tvorbou a propagací eshopu na internetu.

Závěr

Affiliate marketing může být pro nové podnikatele dobrým způsobem, jak získávat nové zákazníky bez potřeby drahé reklamy. Jde o jednoduchý, ale účinný způsob, jak propagovat a prodávat produkty pomocí různých partnerů, kteří získávají provize za prodané produkty, a přitom nepotřebuje žádné technické dovednosti ani zkušenosti v internetovém marketingu.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru