5 způsobů, jak zvýšit konverze na vašich stránkách

Jako majitel online projektu, eshopu či startupu máte jistě jasnou představu o tom, co by vaše webové stránky měly nabízet a jak by měly vypadat. Dochází vám však, že přestože máte všechny prvky “správně”, návštěvnost je sice, ale konverze stěžují? Vyzkoušejte některé z těchto způsobů, jak zvýšit konverze na vašich stránkách.

Zjednodušte navigaci

Udělejte si čas a prozkoumejte si vlastní stránky tak, jako byste byli návštěvníkem, který nikdy předtím vaše stránky nenavštívil. Pokud návštěvník nemůže najít, co hledá, odejde a konverze se nezvýší. Mějte navigaci na vašich stránkách co nejjednodušší a intuitivní. Důležité věci by měly být snadno dostupné a neměly by být ukryty v submenu.

Co dělat, když nevím, které odkazy z návštěvností jsou pro mě ty nejdůležitější?

Zkuste použít nástroj jako je Google Analytics, abyste zjistili, jak listují vaše stránky návštěvníci.

Má mít každá stránka stránku domovskou navigaci?

Stránka domovská navigace může návštěvníkům rychle pomoci najít, co hledají.

Využijte konverzní CTA tlačítka

Používání konverzních CTA tlačítek může být účinným způsobem, jak zvýšit konverze na vašich stránkách. Vaše CTA by měla být konkrétní a měla by vést návštěvníka jasným směrem – ke konverzi.

Jaké jsou nejlepší barvy pro CTA tlačítko?

Neexistují univerzální barvy pro CTA tlačítko, ale měli byste zvolit barvu, která se vizuálně vynoří v rámci celé stránky.

Kolik tlačítek CTA by mělo být na jedné stránce?

Dobrou praxí je používat jednoduchá stránkování, a to včetně počtu CTA tlačítek. Méně je více.

Přidejte další důvody pro konverzi

Často je potřeba návštěvníky přesvědčit ke konverzi, takže nabídněte další důvody, proč to udělat. Například nabídněte bonus pro registraci nebo nákup.

Který typ slevy má nejlepší konverzi?

To záleží na tom, co nabízíte. Někdy je lepší nabídnout x% slevy, ale v jiných případech mohou být zase důležité vouchery nebo dárky. Zkuste si to vyzkoušet a testovat.

Je důležité mít vlastní kalendář když nabízíme slevy?

Samozřejmě, čím více můžete dát návštěvníkům důvěryhodnosti, tím lépe.

Zaměřte se na UX design

Pokud se chcete orvat o pozornost vašich návštěvníků, musíte jim nabídnout skvělou UX (uživatelskou zkušenost). Vaše stránky by měly být vizuálně atraktivní a snadno použitelné.

Je lepší používat textové nebo grafické tlačítka?

Za každou cenu se vyvarujte naléhavých tlačítek. Některé tlačítka vyžadují text, ale v jiných případech bude lepší grafika. Zkuste se zaměřit na jednoduchost a na cokoli, co se vizuálně liší od zbytku.

Je vhodné používat světlou nebo tmavou pozadí?

Záleží na typu vašich stránek, ale obecně platí, že tmavé stránky jsou pro naše oči náročnější.

Analyzujte data a testujte

Data mluví. Ve svých marketingových kampaních se zaměříte na neustálé zlepšování pouze tehdy, když máte dostatek dat a analýz, na jejichž základě můžete své rozhodnutí ohledně optimalizace vašich stránek založit.

Které indikátory mě mohou pomoci analyzovat návštěvnost a konverzi?

Google Analytics je dobrým nástrojem pro sledování návštěvnosti a konverzí. Můžete použít také různé nástroje typu A/B testů pro testování různých verzí vašich stránek.

Kolik testování různých stránek bych měl proběhnout?

Neměli byste se bát testování. Testování by mělo být konstantní a opakovalo by se dokud nebudete mít výsledky podle vašich očekávání.

Potřebujete zajistit pro svůj webový projekt, stránky nebo eshop internetový marketing a hledáte skutečné odborníky? Kontaktujte nás, rádi vám v pomůžeme.

Přejít nahoru